Domácí výroba jablečného octa:
Proč ho kupovat v v obchodě, když jeho příprava je tak snadná.
Příprava:
Jablečný ocet -1.
Kilo jablek umyjte, nastrouhejte i se slupkou a jádřincem (nejlépe na plastovém struhadle), vložte do skleněné nádoby a zalijte vodou tak, aby sahala pět centimetrů nad jablka (budete potřebovat přibližně
Jablečný ocet -2. varianta
Umytá jablka bez stopky a okvětí nastrouháme i s jádřincem, dáme do poloviny 5 litrové sklenice a zalijeme vodou. Přidáme
Tento ocet je osvědčenou lidovou medicínou a prostředkem na očistu těla vně i zevnitř, povzbuzuje látkovou výměnu, odplavuje z těla odpadové látky. Jako prevence se doporučuje sklenice vody se dvěma lžicemi octa a lžící včelího medu, při akutním nastuzení a chřipce můžete vypít i 5 sklenic během dne.
Voda se lžící octa se používá jako pleťová voda pro osvěžení a patřičné okyselení pleti, vhodná je zejména pro ty, kteří se umývají mýdlem.
Jablečný ocet obsahuje draslík, který příznivě ovlivňuje pokožku, srdce a cévy, dále vlákninu s pektinem, která pomáhá snižovat cholesterol, vápník pro tvorbu kostí a zubů, beta karoten pro boj s volnými radikály a hořčík podporující látkovou výměnu. Tento ocet působí příznivě i na zažívání.
Ráno nalačno vypijte sklenici vody s 2 lžícemi jablečného octa a 2 lžičkami medu. Tento nápoj slouží k posílení organizmu, prospívá zažívání, tlumí chuť k jídlu.
Po celodenním běhání máte unavené nohy? Připravte si koupel s jablečným octem a odstraníte únavu nohou.
Máte vlasy bez lesku? Po umytí je opláchněte vodou s jablečným octem.
Jablečný ocet se samozřejmě také hodí k přípravě jídel místo klasického octa.
Žádné komentáře:
Okomentovat